Wycinka drzew - prace porządkowe i pielęgnacyjne dla drzew

Wykorzystując profesjonalne techniki alpinistyczne, oferujemy Państwu kompleksową pielęgnację i wycinkę drzew na prywatnych działkach i posesjach, terenach publicznych, cmentarzach i wszędzie tam, gdzie macie ograniczony dostęp.

Planujesz wyciąć drzewo? Postaw na profesjonalne usługi wycinki doświadczonej firmy

Osoby chcące usunąć drzewa czy krzewy ze swojej działki, muszą pamiętać o uzyskaniu zezwolenia na tego typu działania. W przeciwnym razie nielegalna wycinka drzew może bardzo obciążyć ich domowy budżet. Z kolei wysokość opłat za usunięcie drzew i krzewów jest uzależniona od gatunku wyciętego czy zniszczonego drzewa oraz jego wysokości. Gdy już uda nam się zdobyć zgodę, warto powierzyć wycinanie drzew fachowcom, a więc doświadczonej firmie oferującej profesjonalne prace na wysokościach.

Sprzęt do wycinki drzew

Wycinka drzew – postaw na profesjonalistów

Wycinanie drzew nie jest prostym zadaniem, gdyż wymaga precyzji, doświadczenia oraz specjalistycznego sprzętu. Podczas prac wysokościowych używa się podnośnika koszowego, dzięki czemu możliwe staje się szybkie i bezpieczne wycięcie całych drzew, przycięcie konarów czy też zawadzających gałęzi. Najbardziej skomplikowana jest wycinka drzew w ogrodach, gdyż prace utrudniają zabudowania, a w pobliżu znajdują się inne elementy ogrodu i rośliny, więc trzeba uważać na to, aby ich przypadkiem nie uszkodzić. Dlatego też prace trudne i niebezpieczne warto zlecać wyspecjalizowanej firmie, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w pracach na wysokości, odpowiednim sprzętem oraz przeszkoloną załogą. Różnorodność oferty sprawia, że klienci mogą liczyć nie tylko na ścinkę i pielęgnację drzew, ale także na pielęgnację ogrodu, strzyżenie żywopłotu czy też mycie elewacji. Firma Alpin-Mar działa nie tylko we Warszawie, ale świadczy usługi także w Pruszkowie, Sochaczewie, Grodzisku Mazowieckim oraz Żyrardowie.

Wycinanie/przycinanie drzew owocowych

Najlepszą porą na wycinanie drzew jest okres jesienno-zimowy, kiedy to znajdują się one w stanie zimowego uśpienia. Są one wówczas lżejsze, nie ma problemu z opadniętymi liśćmi, a ponadto pozyskane z nich drewno charakteryzuje się lepszą jakością.
Firma świadcząca usługi wysokościowe świetnie poradzi sobie z przycięciem drzew owocowych, co umożliwia podnośnik koszowy. Wynajęcie podnośnika jest gwarancją precyzyjnego i szybkiego wykonania usługi. Dzięki odpowiedniemu cięciu można liczyć na obfite owocowanie, a więc duże plony. Nie jest to jednak proste, gdyż każdy gatunek drzewa wyróżnia się indywidualnymi potrzebami. Powierzając to zadanie doświadczonemu zespołowi, mamy pewność, że dysonuje on wiedzą na temat najlepszej pory do przycinania drzew owocowych, a także wie, pod jakim kątem, w jakim miejscu i za pomocą jakiego sprzętu wykonać cięcia pielęgnacyjne.

Niezbedny sprzęt do wycinki drzew

Wycinka drzew a zezwolenie

W celu otrzymania zezwolenia na wycinkę drzew, należy udać się do urzędu gminy oraz złożyć odpowiedni wniosek o uzyskanie zgody na wycięcie drzewa czy krzewu, gdyż wydaje je wójt, burmistrz bądź prezydent miasta. Nie w każdym jednak przypadku konieczne jest posiadanie zezwolenia. Okazuje się, że można wyciąć bez zezwolenia drzewa mające obwód pnia 5 cm nad ziemią i nieprzekraczające 35 cm (wierzba, kasztanowiec, topola, klon, platan, robinia) lub 25 cm w przypadku pozostałych gatunków. Zezwolenie nie jest konieczne również w przypadku wycinki krzewu znajdującego się w przydomowym ogrodzie, w pasie drogi publicznej, na terenie wpisanym do rejestru czy też na terenie zieleni. Bez żadnych konsekwencji prawnych można pozwolić sobie na wycinkę krzewów mających poniżej dziesięciu lat oraz złamanych czy wywróconych drzew i krzewów.

Realizowanie tego rodzaju zleceń jest możliwe tylko w przypadku posiadania odpowiedniego doświadczenia i specjalistycznego sprzętu. Nasza firma spełnia te warunki, dysponując nowoczesnymi podnośnikami koszowymi o maksymalnej wysokości roboczej 20 m, dzięki którym wykonujemy swoje zadania profesjonalnie i bezpiecznie. Zatrudniamy wykwalifikowanych specjalistów w zakresie prac wysokościowych, którzy są w stanie dotrzeć do korony drzewa, wykonać swoją pracę i bez narażania siebie albo Klientów bezpiecznie opuścić to miejsce.

Podejmujemy się nawet trudnych zleceń. Wycinka drzew polecana jest Klientom między innymi z Grodziska Mazowieckiego, Sochaczewa, Pruszkowa oraz Żyrardowa.

Zapraszamy także do zapoznania się z innymi naszymi usługami:

  • - mycie i malowanie ścian i dachów
  • - montaż reklam
  • - utrzymanie terenów zielini
  • - usuwanie gniazd os i szerszeni
Skontaktuj się z nami